GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вхід
Оновлено 1:26 PM, лют. 4, 2020
Стрічка:
Волинський військкомат роз’яснює правові особливості мобілізації

Наприкінці січня набрав чинності Указ Президента України «Про часткову мобілізацію». За цим документом в Україні оголошена часткова мобілізація, яка проводиться протягом 210 діб. На сьогодні є випадки спотвореного тлумачення та неоднакового застосуванням окремих положень законодавства, які регулюють правові питання мобілізації.

До Ковельського Центру правової інформації та консультацій звертаються чоловіки, які отримали повістки, члени їх родин із різними питаннями. Хто має вручати повістку? Що в першу чергу має зробити людина, яка отримала цей документ? Що робити громадянину, який не підлягає призову на військову службу, а йому принесли повістку?

Координатор Центру правової інформації та консультацій Волинської обласної громадської організації «Центр правової допомоги» Василь Ковальчук направив інформаційний запит на адресу Волинського обласного військового комісаріату із проханням надати роз'яснення з окремих проблемних питань проведення мобілізації в Україні.

Тимчасово виконуючий обов`язки військового комісара, полковник Роман Кулик надав ґрунтовну відповідь, у якій роз`яснив усі питання, що турбують громадян. Волинська обласна громадська організація «Центр правової допомоги» пропонує окремі витяги з цього листа:

«20 січня 2015 р. набрав чинності Указ Президента України «Про часткову мобілізацію» від 14 січня 2015 № 15/2015, затверджений Законом України від 15.01.2015 № 113-VIII.

Перш за все, слід зауважити, що за своєю правовою природою мобілізаційне розпорядження, повістка та розпорядження військового комісара є актами індивідуальної дії, що видаються військовими комісарами при проведенні заходів мобілізаційної готовності. Однак, зазначені акти відрізняються за метою застосування.

Так, мобілізаційне розпорядження є актом індивідуальної дії, що зобов'язує військовозобов'язаного прибути до визначеної команди (підрозділу) для подальшої відправки з військового комісаріату (збірного пункту) до визначеної військової одиниці.

Повістка – документ встановленого зразку, що встановлює обов'язок військовозобов'язаного або призовника прибути у визначений час до військового комісаріату для проходження військово-лікарської комісії, постановки на облік, перевірки та уточнення облікової інформації тощо.

Розпорядження військового комісара є документованою вказівкою конкретному військовозобов'язаному (військовослужбовцю) вчинити певну дію, акт (вибути у відрядження, приступити до виконання обов'язків тощо).

Перелічені вище акти (документи) не є документами суворої звітності.

Військовий комісаріат в межах своєї компетенції вправі здійснювати вручення повісток військовозобов'язаним через уповноважених осіб, в тому числі через: військовослужбовців та працівників відповідних військових комісаріатів, уповноважених осіб місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування, ЖЕКів, ОСББ,територіальних органів внутрішніх справ та інших відповідно уповноважених осіб.

У випадку нез'явлення особи, яка отримала повістку (мобілізаційне розпорядження) та підлягає призову на військову службу за призовом під час мобілізації, для проходження військово-лікарської комісії, військовим комісаром складається протокол про вчинення адміністративного правопорушення та виноситься постанова про притягнення винної особи до адміністративної відповідальності. У разі, якщо військовозобов'язаний не з'явився до військового комісаріату (збірного пункту) для безпосередньої відправки до військової частини, відповідні матеріали направляються до правоохоронних органів для прийняття процесуального рішення.

Особа, яка у відповідності до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягає призову на військову службу за мобілізацією та отримала повістку (мобілізаційне розпорядження), має право до чи після проходження військово-лікарської комісії повідомити військового комісара про наявність у неї вищевказаних правових підстав та надати усі необхідні підтверджуючі документи для звільнення від призову на військову службу під час мобілізації.

Після одержання необхідних підтверджуючих документів та їх перевірки, отримані дані з підтверджуючими матеріалами вносяться до облікової картки військовозобов'язаного. Окреме рішення стосовно наявності у військовозобов'язаного правових підстав для звільнення від призову на військову службу під час мобілізації не виноситься, в обліковій картці військовозобов'язаного здійснюється відмітка і картка направляється до відповідної категорії обліку військовозобов'язаних».

Повний текст листа Волинського обласного військового комісаріату розміщений у додатку до статті.

Довідка
Волинська обласна громадська організація «Центр правової допомоги» вдячна ТВО Волинського обласного військового комісара, полковнику Романові Кулику, за оперативно надану інформацію та роз'яснення з окремих аспектів мобілізації.
Консультації військовослужбовців проводяться за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Підвищення рівня правового захисту військовослужбовців, учасників АТО та членів їх сімей, шляхом надання правової допомоги та здійснення моніторингів» у ХерсонськійВолинськійХарківськійКиївській таЧернігівській областях.

P.S.Центри правової інформації та консультацій створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду “Відродження” в межах “Правової допомоги малозабезпеченим і вразливим групам громадян”. Детальніше про діяльність мережі Центрів, засади та принципи роботи читайте на сайті «Правовий простір»

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження»

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.