GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Можновладці, не розуміючи закону, виходять за межі своїх повноважень

Фахівці Чугуївської правозахисної групи надали юридичну допомогу жінці в реалізації її законного права на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства та склали позовну заяву до Харківського окружного адміністративного суду.

Марія Прядко* направила до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області заяву про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Великобабчанської селищної ради Чугуївського району Харківської області.

У відповідь на цю заяву Держгеокадастр, зокрема, вказав, що масив, на якому пані Марія бажає отримати таку земельну ділянку, передбачений для резервування та подальшого виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції та членам сімей загиблих.

Така відповідь Держгеокадастру, на думку юристів Чугуївського Офісу Мережі правового розвитку при Чугуївськійправозахисній групі, свідчить про бездіяльність цього органу як суб’єкта владних повноважень, оскільки не містить рішення по суті заявленого Марією Прядко питання. Так, Держгеокадастр лише посилається на першочергове право учасників АТО на першочергове отримання земельної ділянки, яке дійсно передбачено Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Проте, наявність в учасників АТО вказаного першочергового права ніяк не перешкоджає розгляду по суті заяв інших громадян з приводу безоплатної приватизації земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства. Більше того, закон не містить заборони на видання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення однієї і тієї ж земельної ділянки одночасно декільком зацікавленим особам. При цьому одержання згаданого дозволу, в силу закону, не має безумовним наслідком набуття в подальшому права власності на цю ділянку.

Конституція України зобов’язує суб’єктів владних повноважень діяти виключно на підставі та в межах закону. Наразі чекаємо на правосудне рішення Харківського окружного адміністративного суду.   

Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи читайте на сайті«Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены